عده ای از مخالفان اکران این فیلم مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجمع کردند و با سر دادن شعار‌هایی مثل «نماینده مجلس، نظارت، نظارت»،«حزب‌الله بیدار است، از ابتذال بیزار است» خواستار توقف اکران «من مادر هستم» شدند.

   موافقان اکران این فیلم هم ، مقابل سازمان وزارت ارشاد تجمع کردند و با سر دادن شعارهایی چون «خوارج، خوارج، حیا کن، سینما را رها کن» «هنرمند بیدار است، از خوارج بیزار است» حمایت خود را از این فیلم اعلام کردند .

   رئیس جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران گفت: انصار می‌توانند به مردم توصیه کنند که این فیلم را ببینند و یا نبینند. دلایل خودشان را هم برای بد بودن فیلم اعلام کنند. کف خیابان که محل اعتراض نیست.

   سینما گران هم گفتند : مگر زمانی که به گرانی ارز اعتراض داشتیم به خیابان‌ها ریختیم؟ مگر سه هزار میلیارد تومان در بانک‌ها غیرقانونی جابه جا شد به خیابان‌ها ریختیم؟

   این سر و صداها باعث شد که کنجکاو (!) به دیدن فیلم بروم :

"فیلم من مادر هستم ، به کارگردانی فریدون جیرانی داستان دو خانواده است که روابط صمیمانه ای با هم دارند تا این که آوا ، دختر یکی از خانواده ها توسط مرد آن یکی خانواده مورد خیانت قرار می گیرد و آوا ، مرد را به قتل می‌رساند و همسر سعید که بعد از چند سال از پاریس به ایران آمده به دلیل کینه‌ دیرینه ای که از پدر آوا دارد، آوا را به بالای دار می برد ." ا ین نقد رو بخونید به نظرم نقد خوبیه : http://www.naghdefarsi.com/iran-movie-review/9215-i-am-mother.html