بدون شرح

   روز ی کریم خان زند در ایوان مظالم نشسته بود که مردی اجازه حضور خواست.  کریم خان ‏اجازه حضور داد و از او پرسید: برای چه کاری آمده ای؟

مرد گفت: من مردی بازرگانم که آنچه داشتم ، دزدها بردند .

کریم خان پرسید: وقتی اموال تو  را می بردند تو چه می کردی و کجا بودی ؟‏‎

مرد پاسخ داد : در خواب بودم‏‎

 کریم خان سوال کرد : چرا خوابیده بودی؟‎

مرد گفت: چون فکر می کردم  که شما  بیدارید!!!

/ 9 نظر / 9 بازدید
اميرعلي

و امروز همه ما خوابيم! ما كه خودمان را نخبه مي دانيم، فرهيخته مي دانيم و .... ما خوابيم و آن روستايي دهقان به اميد بيداري ما نشسته است! ..... خدا بيدارمان كند از خواب غفلت! ببخشيد كامنتم تلخ بود! يا علي مدد!

اميرعلي

اي ميل زدم ها!

رژین

سلام . بازرگان چشمش کور بیدار می موند و از اموال خودش مواظبت میکرد . به وکیل الرعایا چه ربطی داره خواب خوشش رو حرام کنه

رژین

مادرم توی پیغام قبلی اشتباها آدرس وبلاگ قبلی ام را که پس وردش یادم رفته نوشته بودم . اصلاحش کردم .

محمد

بعضیها رو هم دارند به زور بیل می خوابونند...[ناراحت][لبخند]

سینرژی

سلام مطلبی که اشاره کردید را خواندم. نقد خوانندگان هم جالب بود. قالب جدید مبارک باشد. الان متوجه شدم که اهل قلم هستید. راستی با آرش حجازی نسبتی ندارید؟

حجازی

سلام می خواستم بگم نسبت دارم . گفتم مچم رو می گیرید و می گید:" بهش بگو مجید سلام رسوند. آخه تو ترحمه فلان کتاب باهاش همکار بودم" آخه چند سال پیش در آزمونی شرکت کرده بودم .خانمی که می خواست کارت ورود به جلسه را به من بده اسمم را که دید پرسید ناصر حجازی باشما نسبت داره ؟ شیطون رفت زیر جلدم وگفتم پسر عمومه . گفت چه خوب به آتوسا سلام برسون .البته من کم نیاوردم و گفتم مگه آتوسا رو می شناسید ؟ گفت : یه زمانی هم تیمی بودیم . من هم فرار را بر قرار ترجیح دادم وخداحافظی کنان آنجا را ترک کردم

میثم

خیلی جالب بود. خدا این امیرعلی رو هم از خواب غفلت بیدار کنه!

رضا

سلام در مورد نادر شاه میگویند در یکی از جنگها او متوجه سربازی میشورژد که با دلیری بسیار زیاد در حال مبارزه با دشمن است از او میپرسد سرباز وقتی اشرف افغان حمله کرد پس تو کجا بودی او جواب میدهد من بودم تونبودی معنی مدیریت که یک گله گوسفند (بلاتشبیه ) به فرماندهی یک شیر بر یک گله شیر به فرماندهی یک گوسفند غلبه پیدا میکنند لطفا در این میان پیدا کنید پرتقال فروش را ما الان کجای کاریم .