وقتی همه خوابیم و گفتگو با سایه

    فیلم وقتی همه خوابیم را دیدم . با آنکه فیلم های بیضایی را بسیار بسیار دوست دارم ، مخصوصا باشو / ومسافران را . اما این فیلم از همان دقایق اول کسل کننده به نظر می رسید . وقتی فیلم تمام شد اولین چیزی که به نظرم رسید این بود که بیضایی فیلمی ساخته بود برای انتقام گیری از تهیه کننده ای خاص .  فیلم / فقط به درد تعدادی از اهالی سینما می خورد . ضمن آن که خانم شمسایی همان بازی فیلم سگ کشی را ارائه داد ونتوانست بازی متفاوتی داشته باشد.

 

    فیلم گفتگو با سایه / ساخته سینایی / که چند سال بیش ،  ساخته شده بود را هم دیدم  . سینایی در این فیلم  خودکشی هدایت را  به دلباختگی وی  به دختری فرانسوی ، به نام ترزا نسبت داده بود ، که به نظر کمی دور از انصاف به نظر می رسد. آلبته از بخش هایی از فیلم که در مورد تاثیر بذیری هدایت  از فیلم های مطرح آن روزگار / بود  خیلی خوشم آمد . موضوع تازه ای بود که جای دیگری با آن برخورد نکرده بودم .

/ 7 نظر / 6 بازدید
میثم

جدا نااميد کننده بود. انتظار چنين فيلمي را از بيضايي نداشتم. ظاهراً اين روزها عادي شده که از هر ده بيست تا فيلمي که مي بيني شايد يکي دو تايش جلب نظر کند.

راه میانبر

عجب! من تا کنون فیلم ضعیف از بیضایی ندیده ام و وقتی برگردم ایران، باید بببینم حرف شما تا چه حد درست است؟ میثم هم گویا نظرش همین است

سینرژی

سلام من این فیلم را ندیدیم ولی از "درباره الی" هم خیلی خوشم نیامد. البته در مقایسه با فیلمهای ایرانی خوب بود ولی اگر آن را با فیلمهایی مثل "دیگران" که تقریبا در همین حال و هوا ساخته شده مقایسه کنیم ، خیلی ضعیف تر ساخته شده است.

آیینه

من و همسرم سر این فیلم کلی باهم بحث کردیم.البته من نظر شما رو داشتم و اصلا از بازی شمسایی و موضوع فیلم خوشم نیومد ولی همسرم می گفت تصویر جسورانه ای از سینمای ایران رو نشون داده ضمن اینکه فیلم از بازی و کارگردانی خوبی برخورداره

یک سین. حسابدارتما م وقت!!

سلام..عاطفه جان شما نمیای پیش ما اصفهان؟فرصت خوبیه ها !(البته من باید یه بارباشما اختصاصی برم بیرون !راحت بتونیم سیب زمینی ها رو بذاریم رو اتیش وبزنیم به بدن!)[نیشخند]یادتونه که؟