ناگهان ، چه زود ......

  دیروز روی یک بیلبورد دیدم نوشته:  زود دیر شد!! . مدت ها پیش هم روی یه بیلبورد دیگه نوشته بود : زود دیر می شه . کاری به این ندارم که شعر به آن  قشنگی حیفه که اینجوری ازش استفاده بشه .می خوام بگم که بعضی از شعرها از شاعرهاشون هم معروف ترند . مدتی پیش یکی از دوستان موقع خداحافظی به من گفت :  تا نگاه می کنی وقت رفتن است . او اصلا با شعر وشاعری هم میونه نداره . وقتی ازش پرسیدم میدونی شاعرش کیه ؟ گفت مهم نیست ، شعر قشنگیه . یا بارها وقتی هوا سرده شنیدیم که می گویند : هوا بس ناجوانمردانه سرد است (اخوان ثالث) . شعر وقتی مردمی باشه از دل ها عبور می کنه و اونجا جا خوش می کنه .  و شاعر اون شاعر برای اینکه نامش در ادبیات باقی بماند کاقی است  فقط همان یک شعر را سروده باشد.  

حتما این شعر را شنیدید : بیگانه جدا ، دوست جدا میشکند ..................... یادم نیست کجا خوانده بودم این تنها شعریست از شاعری به نام ناهید . نمی دونم چقدر این حرف درسته . ولی اگردرست باشه / این ناهید یک دیوان هم شعر می گفت  ممکن بود  به اندازه این شعر معروف بشه ؟

---------------------------------------

بی ربط :

فیلم انعکاس را در سینما دیدم . اگر خواستید سینما بروید این فیلم را نبینید  لطفا . بعدا نگید نگفت!!!!

/ 2 نظر / 12 بازدید
میثم

سخن گفتی و در سفتی. البته خیلی وقتها هم ماها خیلی اشعار رو بلدیم و ملکه ذهنمون شده و کاربرد روزمره پیدا کرده اما متأسفانه شاعرش رو نمی شناسیم. مثلاً من تا مدتهای مدید نمی دونستم مرغ سحر رو ملک الشعرای بهار سروده. و البته اینکه همون ترانه مرغ سحر یه بند دوم هم داره که ماها احتمالاً تا حالا نشنیدمش و از بند اولش چیزی کم نداره.